"Гірники" святкують перемогу в українській Прем'єр-лізі

У неділю, 28 травня, донецький "Шахтар" став чемпіоном України в 14-е.

"Гірники" впевнено обіграли "Дніпро-1" з рахунком 3:0 у 29-му турі української Прем'єр-ліги та за тур до завершення чемпіонату забезпечили собі золоті медалі першості.

В активі "Шахтаря" тепер 72 очки, що зробило донецький клуб недосяжним для "Дніпра-1", який відстає у турнірній таблиці на 8 очок.

Раніше команда вигравала чемпіонат України у 2002, 2005, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2017, 2018, 2019 та 2020 роках.

Більше чемпіонств в Україні лише київське "Динамо" – 16.

У поєдинку із головними конкурентами "гірники" домінували на полі. Вже на 9-й хвилині Бондаренко відправив м'яч у ворота майже з кута штрафного майданчика – 1:0.

Після забитого голу "Шахтар" упустив ще кілька добрих моментів, однак у першому таймі рахунок так і не змінився.

А у другій половині зустрічі донецький клуб довів справу до розгрому.

На 55-й хвилині Зубков передачею вивів Сікана на побачення з голкіпером і той відправив м'яч у порожні ворота – 2:0. Ще за чотири хвилини Степаненко забив потужним ударом з дальньої дистанції – 3:0.

До кінця матчу "Дніпро-1" так і не зміг переламати перебіг поєдинку. Таким чином, "Шахтар" достроково став переможцем української Прем'єр-ліги та зіграє у груповому етапі Ліги чемпіонів-2023/24. При жеребкуванні чемпіон України буде посіяний у третьому кошику.

Раніше ми писали, що донецький "Шахтар" більше не зможе проводити єврокубкові матчі наступного сезону на стадіоні польської "Легії" у Варшаві. Це станеться через участь "Легії" у кваліфікаційних матчах Ліги конференцій, оскільки домашні поєдинки польський клуб проводитиме на рідній арені "Стадіон Війська Польського".

Польські ЗМІ повідомляють, що "Шахтар" може проводити домашні єврокубкові матчі у Гданську на стадіоні "Polsat Plus Arena Gdańsk".

Нагадаємо, у березні "Шахтар" розгромно програв у Роттердамі "Фейєнорду" і завершив виступи в Лізі Європи.